Spomienkové podujatie pri príležitosti 35. výročia odchodu okupačných vojsk sovietskej armády z Česko-Slovenska
Spomienkové podujatie pri príležitosti 35. výročia odchodu okupačných vojsk sovietskej armády z Česko-Slovenska V sobotu 21. júna 2026 o 15:00 hod. sa pri Pamätníku odchodu okupačných vojsk v parku na Cikkerovej ulici na Sliači konala spomienková akcia pri príležitosti 35. výročia odchodu okupačných vojsk sovietskej armády z Česko-Slovenska. Podujatie, ktoré organizoval Milan Julény z OZ Moderný Sliač, podporil dotáciou aj Banskobystrický samosprávny kraj. Okrem ľudí, ktorým nie sú ľahostajné hodnoty demokracie a slobody, sa podujatia zúčastnili aj oficiálni predstavitelia, ktorí mali krátke príhovory. Za župu vystúpil s krátkym príhovorom vicežupan pre oblasť regionálneho rozvoja Ján Beljak, generál Svetozár Naďovič, bývalý náčelník správy pre zabezpečenie odchodu sovietskych vojsk, Radoslav Ragač z Ústavu pamäti národa, Ľubica Balgová, primátorka mesta Sliač, a nakoniec aj Milan Julény, ktorý predstavil aj svoju publikáciu Prečo sme „zvárali“ pamätník odchodu sovietskej armády. Spom...